Neden BI Talent
İş Odaklı (Business-Oriented) yaklaşım
BI Talent, müşterilerinin hedefleri ve özel ihtiyaçlarını tamamen karşılayacak çözümlere odaklanır. Projeler tailored ve best-of-breed çözümlerdir. Asıl hedef, tek bir projeyle müşterinin uzun vadeli memnun kalacağı çözümler üretmektir.
 
Dikey Uzmanlık
BI Talent, sadece teknoloji değil finans, ilaç ve parekende gibi pek çok sektörde dikey uzmanlık bilgisiyle donanmış danşmanlara sahiptir. Aynı zamanda bu sektörler için oluşturulmuş veri modelleri, raporlama sistematikleri ve özel çözümler genel sektör deneyimini müşterilerimizle buluşturmaktadır.
 
Teknoloji Bağımsız
Kurumsal büyüklüklere ulaşmış ve kendini ispatlamış pek çok iş zekası aracı ve teknolojileri üzerinde geniş uzmanlığa olan hetorojen bir ekibe sahibiz. BI Talent olarak iş zekası ve raporlama çözümlerinde en iyi yolun müşterinin ihtiyaçlarından yola çıkılarak bulunabileceğine inanıyoruz. Dolayısıyla müşterilerimize her hangi bir teknolojiyi empoze etmiyoruz.
 
Düşük Toplam Sahip Olma (TCO)
BI TALENT'la canlıya geçiş sürelerinin kısalığı toplam sahip olmayı düşüren en büyük etkendir. Sektöre hazır çözümlerin sunuluyor olması da hem süre hem de maliyet avantajı getirmektedir.
 
Geniş Teknoloji Çözüm Ortaklarımız
Portföyümüzdeki çalışmalara teknoloji sağlayan Micosoft, IBM, Oracle, SAP,  HP gibi firmalarla proje bazlı ortak çalışmalar da yürütmekteyiz.
 
Sadece İş Zekası ve Çözümleri Üzerine Çalışıyoruz
İsmimizden de anlaşılacağı üzere firmamız sadece iş zekası ve raporlama üzerine danışmanlık, proje ve eğitim hizmetleri sunmaktadır. Şirketimizin yönetiminden teknik danışmanlarına kadar tek odak konumuz iş zekasıdır.
 
Teknoloji her şey demek değil
İş zekası projelerinde teknoloji seçimi önemlidir ama her şey demek değildir. Teknolojinin doğru implemantasyonu çok önemlidir. İş zekası projelerinin başarı oranları yazılım projelerinin başarı oranlarından daha düşüktür. Aslına bakarsanız teknoloji yatırımları diğer yazılım projelerine göre daha pahalı. Hep aynı soru soruluyor. Neden daha fazla para harcanmasına rağmen iş zekası projeleri daha fazla başarısızlığa uğruyor? Sorunun cevabını parasal yönde değil, uzmanlıkta aramakta fayda var. Uzmanlık ve tecrübe projelerin başarısını doğrudan etkiliyor